• کد نمایش افراد آنلاین
 • پاوه آنلاین (خبر: پاوه هورامان کردستان)

  پاوه آنلاین (خبر: پاوه هورامان کردستان)

  تولد وبلاگ سال 1385 (dhvhki )

  با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ << ------ پاوه انلاین------ >> خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

  حزب صلح و دموکراسی ترکیه و پیشنهاد جنجالی آزادی ازدواج همجنسگرایان
  آنکارا، ترکیه – پیشنهاد سری ثریا اُندر نماینده ی استانبول مبنی بر آزادی ازدواج همجنسگرایان، خشم مجلس ملی ترکیه را برانگیخت.

  به گزارش کردپرس حزب صلح و دموکراسی در حالی به عنوان نماینده ی قانونی کُردهای ترکیه در مجلس ملی این کشور و در یک فرصت تاریخی امکان حضور در کمیسیون تغییر و اصلاح قانون اساسی را پیدا کرده است، که بسیاری از مطالبات کُردها از جمله آموزش زبان کُردی قابلیت طرح و گنجانده شدن در قانون را دارد. با این وجود دیروز سری ثریا اُندر نماینده ی استانبول و نماینده ی حزب صلح و دموکراسی در کمیسیون تغییر و اصلاح قانون اساسی ترکیه پیشنهاد کرد که در قانون جدید ازدواج همجنسگرایان ترکیه به رسمیت شناخته شده و به صورت قانونی ثبت شود.

  پیشنهاد اُندر دیروز خشم نمایندگان دو حزب عدالت و توسعه و جمهوری خلق را به دنبال آورد و امروز نیز بسیاری از روزنامه های ترکیه با عنوان پیشنهاد بی شرمانه از این موضوع یاد کردند.

  [ پنجشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 11:17 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  تلفن همراه موجب کاهش هوش و افسردگی دانش‌آموزان می‌شود

  RTFچاپایمیل

  به گزارش اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، فرهاد اقطار در بخش ویژه خبری شبکه دو اظهار داشت: فناوری‌ها قطعاً تحولاتی را در جامعه ایجاد می‌کنند که شامل تأثیرات مثبت و منفی است؛ از جمله تأثیرات مثبت آن همگرایی، تعامل دوسویه و ایجاد فضای مجازی و کاهش هزینه‌های تردد در شهر است.

  وی ادامه داد: اما در کنار این موارد مثبت، نقاط منفی نیز وجود دارد؛ تنها این سیم‌کارت نیست که به دانش‌آموز داده می‌شود بلکه هزینه‌هایی نیز به سبد اقتصاد خانوار وارد می‌شود، چراکه تماس با این سیم‌کارت هزینه‌هایی دارد، ضمن اینکه خرید گوشی همراه نیز در سبد خانوار مشکل ایجاد می‌کند.

  * ایجاد تومورهای مغزی و کاهش شنوایی در کودکان با استفاده از تلفن همراه

  اقطار اضافه کرد:‌ برخی خانوارها نمی‌توانند هزینه‌های ایجاد شده توسط سیم‌کارت را بپردازند؛ از سویی به کودک هم نمی‌توانیم بگوییم که دوستانت تلفن همراه دارند اما تو نداشته باش.

  وی به برخی تأثیرات منفی تلفن ‌همراه اشاره کرد و افزود: پژوهش‌ها نشان می‌دهد که استفاده از تلفن همراه برای نوجوانان زیر 16 سال عوارض زیادی دارد؛ پژوهشی که بر روی کودکان زیر 12 سال انجام شده است، نشان داده که به علت اینکه رشد استخوان‌ها کامل نشده و جمجمه نازک است، می‌تواند تحت تأثیر تشعشات قرار گیرد و عوارضی برایشان ایجاد شود.

  مدیرکل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: ایجاد تومورهای مغزی، ورم‌های روی عصب کودکان و تأثیرات منفی بر روی سیستم شنوایی از جمله تأثیرات منفی استفاده از تلفن همراه در کودکان زیر 12 سال گزارش شده است.

  وی با بیان اینکه استفاده از تلفن همراه در مدرسه موجب پرت شدن حواس معلم و دانش‌آموز نیز خواهد شد، اظهار داشت: حتی در سخنرانی‌ها نیز مشاهده می‌شود که زنگ تلفن همراه موجب پرت شدن حواس سخنران می‌شود، پس پیش از توسعه این فناوری باید فرهنگ استفاده از آن مورد توجه قرار گیرد.

  [ پنجشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 11:15 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  فرماندار جوانرود:
  تعاونی‌های جوانرود 3 میلیارد ریال بدهی مالیاتی دارند

  خبرگزاری فارس: فرماندار جوانرود گفت: تعاونی‌های مرز نشین جوانرود بیش از 3 میلیارد ریال بدهی مالیاتی دارند.

  خبرگزاری فارس: تعاونی‌های جوانرود 3 میلیارد ریال بدهی مالیاتی دارند

  به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود مصطفی عظیمی در نشست رفع مشکلات بدهی‌های مالیاتی تعاونی‌های مرزنشین جوانرود که با حضور مدیر کل امور مالیاتی و معاون امور گمرکی و کارشناسان صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و امور اجتماعی استان کرمانشاه و مدیران عامل تعاونی‌های مرز نشین برگزار شد، بر رفع مشکلات این تعاونی‌ها تاکید کرد.

  وی تصریح کرد: تعاونی‌های مرز نشین جوانرود در سال 90 میزان یک میلیون و 237 هزار دلار صادرات و بیش از 600 هزار دلار واردات، شامل کالاهای صنعتی و کشاورزی و برنج، صادرات و واردات داشته‌اند.

  عظیمی سهمیه ارزی این تعاونی‌ها را 60 دلار اعلام کرد و ادامه داد: هم‌اکنون به‌ غیر از 2 تعاونی، سایر تعاونی‌های مرز نشین غیرفعال و صادرات و واردات انجام نمی‌دهند.

  وی تاکید کرد: 5 تعاونی مرز نشین در قالب 26 هزار و 145 نفر عضو در شهرستان جوانرود فعالیت می‌کنند.

  [ پنجشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 11:4 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  عمليات احداث پروژه استخر آموزش و پرورش روانسر آغاز شد
  روانسر خبر : فرماندار و رئيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان روانسر در دومين جلسه شوراي آموزش و پرورش اين شهرستان گفت: براي احداث اين استخر در زميني به مساحت يك هزار و 50 متر مربع نه ميليارد ريال اختصاص يافته است

  جلال صفري با بيان اينكه كار مقاوم سازي شش واحد آموزشي اين شهرستان آغاز شده افزود: امسال براي تعميرات اساسي مدارس ابتدائي، راهنمايي و متوسطه اين شهرستان 800 ميليون ريال تخصيص يافته كه تا پايان تير ماه سالجاري به اتمام خواهد رسيد.

  مدير آموزش و پرورش شهرستان روانسر نيز گفت: از محل در آمدهاي اختصاصي هنرستان كشاورزي خوشه زرين روانسر مبلغ 500 ميليون ريال براي هوشمند سازي چهار هنرستان اين شهرستان هزينه مي شود.

  رحيم كرمي با بيان اينكه سه واحد آموزشي با 20 كلاس درس و با اعتباري بالغ بر 220 ميليون ريال هوشمند سازي شده است يادآور شد: 21 مدرسه ديگر نيز در مراحل مقدماتي هوشمند سازي قرار گرفته اند.

  وي از برنامه ريزي هاي لازم براي اجراي طرح سنجش سلامت جسماني وآمادگي تحصيلي 736 نوآموز ورودي كلاس اول ابتدايي در اين شهرستان خبر داد

  [ پنجشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 11:1 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  رستوران نمونه بوکی سنور

  با رعایت اصول تغذیه و سلامت غذا

  با مدیریت کریم رحمانی  ۲۵۶۳-۷۲۲

  آدرس : خ غزالی جاده نوسود پایین تر از دوراهی ظفر

  روبروی قصابی گزن مالک شکری کوی یاس هشتم

  [ دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 11:58 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  از ميان ۱۹۰ كشور جهان: رتبه ۱۸۹تصادف رانندگی به ايران تعلق گرفت

  ایلنا:غدیر مهدوی با بیان اینکه در نتیجه این تصادفات، زیان‌های غیرقابل جبرانی بر اقتصاد کشور وارد ‌می‌شود، گفت: تعداد تلفات جاده‌ای کشور در سال با تلفات یک جنگ تمام عیار برابری ‌می‌کند و بر اساس برآوردهای علمی آقای پرفسور آیتی، رقم خسارتهای مستقیم و غیر مستقیم آن از ۷ درصد تولید ناخالص ملی کشور افزون‌تر است‌. این در حالی است که ‌می‌توان با تدوین و اجرای یک برنامه ۴ تا ۵ساله این تصادفات را به نصف و حتی یک سوم میزان فعلی رساند.

  وی با بیان اینکه این برنامه در کشورهایی همچون ژاپن، آلمان و کشورهای اتحادیه اروپا در سال‌های پیش اجرا شده، ‌می‌گوید: با وجود اینکه در این کشور‌ها توسط تلفات در تصادفات از میزان جهانی پایین‌تر بود اما باز هم آن‌ها با اجرای یک برنامه مدون توانستند این میزان را به نصف کاهش دهند.


  ادامه مطلب

  [ دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 10:0 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  عجایب این مملکت!!

  [ دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 9:59 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

   طرح شیلات در كارگروه بخش كشاورزی پاوه تصویب شد

  به نقل از ایرنا : حسین خدرویسی در این جلسه افزود: 10 طرح در زمینه توسعه شیلات و احداث مزارع پرورش ماهی قزل آلای سردآبی با ظرفیت 450 تن در سال و اشتغالزایی 60 نفر با یك میلیارد و 400 میلیون ریال تصویب شد.

  وی گفت: از ابتدای سیاست محوری دولت در سال جاری مبنی بر توسعه بخش كشاورزی، 12 طرح در زمینه مرغداری، دامداری، شیلات و زنبورداری با 19 میلیارد و 160 میلیون ریال در شهرستان پاوه تصویب شده كه 26 نفر اشتغالزایی داشته است.

  وی، اجرای سیاست محوری توسعه بخش كشاورزی را فرصتی مغتنم و مناسب برای توسعه باغداری، دامداری، شیلات و زنبورداری دانست و گفت: شهرستان پاوه با وجود آبهای جاری و باغداری و مراتع غنی و فراوان زمینه و پتانسیل لازم را در این بخش دارد و جوانان جویای كار می توانند از این فرصت و تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه شهرستان و ایجاد اشتغال بهره كافی را ببرند.

  [ دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 9:37 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  [ دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 9:4 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

   رییس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه گفت: این دانشگاه مجوز جذب 102 عضو هیأت علمی را اخذ و در آینده نزدیك فراخوان جذب در سایت این دانشگاه و مطبوعات درج خواهد شد.

    به گزارش پرتال اخبار پژوهش و فناوری کرمانشاه ( تکنونیوز )؛به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه دكتر  محمدرضا نیكبخت افزود: دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه پتانسیل علمی بالایی دارد.

  وی ادامه داد: این دانشگاه با داشتن اساتید مجرب و با سابقه و با بهره گیری از امكانات كمك آموزشی و دانش روز پتانسیل بسیار بالایی در بخش های مختلف دارد.

  وی از پیشرفت و افزایش تعداد مقالات بویژه ISI در بخش تحقیقات و فناوری ابراز رضایت كرد و از معاونت تحقیقات افزایش تعداد مقالات با كیفیت ISI را خواستار شد.

  وی ادامه داد: دانشكده داروسازی این دانشگاه توان لازم برای رسیدن به داروهای جدید و نوتركیب را دارد و دانشگاه اعتبارات لازم برای این امر را تأمین خواهد كرد و اساتید باید در این زمینه تلاش بیشتری نمایند.

  دكتر نیكبخت با اظهار خرسندی از موفقیت دانشجویان رشته دندانپزشكی در امتحانات جامع علوم پایه اسفند 90 و كسب رتبه دومی كشور در بین دانشگاههای علوم پزشكی این موفقیت را به آنان تبریك گفت و از اساتید و معاون آموزشی دانشگاه و رییس دانشكده دندانپزشكی قدردانی كرد.

  لازم به ذكر است رتبه دوم، سوم و هشتم در بین شركت كنندگان مربوط به دانشجویان این دانشكده بوده است.

  [ دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:50 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  فرمانده انتظامي شهرستان اسلام‌آباد‌غرب
  پلمپ 40 قهوه‌خانه و چايخانه سنتي در اسلام‌آباد‌غرب
  عصر كرمانشاه  - فرمانده انتظامي شهرستان اسلام‌آباد‌غرب گفت: 40 قهوه‌خانه و چايخانه متخلف در نقاط مختلف اين شهرستان پلمپ شده است.
  عصر كرمانشاه به گزارش  پايگاه خبري پليس، قباد خنجري اظهار کرد: تجمع افراد سابقه‌دار و اراذل و اوباش در قهوه‌خانه‌هاي مذکور باعث بروز برخي مشکلات و مزاحمت‌ها براي شهروندان شده بود.
  وي تصريح کرد: با توجه به درخواست‌هاي مکرر مردمي‌، طي هفته گذشته نيروي انتظامي شهرستان با هماهنگي مقام قضايي در چند مرحله نسبت به پلمپ و جمع آوري آنان اقدام کرد‌.
  خنجري گفت: در بازرسي‌هاي به عمل آمده از واحدهاي صنفي مذکور تعداد‌ي اقلام ممنوعه کشف و ضبط شد‌.
  فرمانده انتظامي شهرستان اسلام‌آباد‌غرب در پايان افزود‌: در اين رابطه متصديان 9 قهوه‌خانه فاقد پروانه کسب نيز دستگير شده و به مقام قضايي معرفي شدند.

  [ دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:43 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  شنا، مناسب‌ترين ورزش براي بيماران مبتلا به كمردرد

  يك جراح و متخصص ارتوپدي گفت: اسكي، دوچرخه سواري ثابت و شنا بهترين ورزش براي مبتلايان به كمردرد مزمن است.

  دكتر رحيم محمدتقي نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه يزد، گفت: ورزش‌هايي كه قوس كمر را افزايش داده مضر و ورزش‌هايي كه باعث كاهش قوس كمر مي‌شوند براي بيماران مبتلا به كمردردهاي مزمن مفيد است.

  وي ضمن اشاره به ورزش‌هاي مضر به مبتلايان به كمردرد گفت: خم شدن به عقب در حال ايستاده، قوس دار كردن در حال خوابيده به شكم، خم كردن كمر و رسانيدن انگشتان دست به زمين در حالي كه بيمار به پشت خوابيده و زانوها كشيده است از جمله ورزش‌هاي مضر براي بيماران مبتلا به كمردرد است.


  ادامه مطلب

  [ یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 11:22 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  عکس: نوشته روی درب یک غسالخانه
  تاریخ درج: 
  23 /اردیبهشت /1391
   

  [ یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 11:19 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  گزارش اداره آموزش و پرورش "زارچ" از کتک زدن یک معلم در پلیس راه

  به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش زارچ ، این حادثه بعد از ظهر روز سه شنبه 19 اردیبهشت ماه  هنگام برگشت از اردوی دانش آموزان هنرستان شهید مدنی زارچ اتفاق افتاد.

  یکی از مربیان همراه دانش آموزان گفت: در هنگامی که راننده مینی بوس جهت ساعت زدن در پلیس راه تفت، از ماشین پیاده شد ، یکی از دانش آموزان از پنجره ماشین ، با گفتن"سلام جناب سروان" ،با عصبانی شدن نیروی پلیس راه همراه شد.


  ادامه مطلب

  [ یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 11:16 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  برگزاری نخستین همایش ملی طبیعت گردی در هورامان تخت

   سنندج- سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: نخستین همایش سراسری طبیعت‌گردی کشور در اورامان تخت کردستان برگزار می شود.

  به گزارش خبرنگار کردپرس امیر الهی در نشستی مطبوعاتی با خبرنگاران در سنندج افزود: نخستین همایش ملی طبیعت گردی در خرداد ماه سال جاری با حضور استان‌های مختلف کشور به مدت دو روز در اورامان تخت برگزار می‌شود.

  الهی گفت: معرفی کردستان در بحث طبیعت‌گردی از مهم‌ترین تاثیرات برگزاری این همایش است و برگزاری آن، زمینه‌ساز توسعه بیش از پیش صنعت گردشگری در استان خواهد شد.

  وی ارائه آموزش‌های علمی و تخصصی در مورد نحوه برخورد و زندگی در طبیعت را از جمله برنامه‌های این همایش دو روزه عنوان کرد و گفت: به تمامی شرکت‌کنندگانی که در دوره‌های آموزشی این همایش شرکت می‌کنند گواهینامه داده می‌شود.

  سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان از فعال‌سازی پایگاه پژوهشی اورامان در سال‌جاری خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر دو پایگاه پژوهشی کرفتو و زیویه در استان فعال است که با فعال‌سازی پایگاه‌های قچقای بیجار و اورامان در سال‌جاری به چهار پایگاه ارتقا می‌یابد.

  وی افزود: ظرفیت‌های بسیاری در بخش گردشگری درکردستان وجود دارد که با ثبت این آثار تاریخی، طبیعی، معنوی و منقول می‌توان آنها را معرفی و زمینه‌های ورود گردشگران بیشتر به این استان را فراهم کرد.

  الهی گفت: با توجه به اولویت‌‌بندی‌های صورت گرفته بازدید از عمارت خسروآباد، عمارت مجتهدی، عمارت مشیر دیوان، عمارت وکیل و عمارت متوسل برای همگان آزاد خواهد بود که امیدواریم این امر، زمینه افزایش و رشد بیش از پیش گردشگران به استان را فراهم کند.

  [ یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 10:11 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  كنگره بزرگداشت علامه ماموستا ملا 'احمد نودشی' برگزار شد

   كنگره بزرگداشت علامه ماموستا ملا 'احمد نودشی' روز پنجشنبه با حضور علما، مسوولان و شخصیت های علمی، فرهنگی و مذهبی استانهای تهران، كردستان و كرمانشاه در شهر مرزی نودشه برگزار شد.

  به نقل از ایرنا : در این كنگره، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه، لزوم تكریم و پاسداشت علمای دین را مورد تأكید قرار داد و گفت: تكریم علما مورد توجه، توصیه و تأكید قرآن كریم و پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) است كه ما با عنایت به این مهم اقدام به برگزاری این كنگره كردیم


  ادامه مطلب

  [ یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 9:10 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  نکاتی در مورد مصرف چای

  ۱- از دم کردن چای در قوری استیل اکیداً خودداری شود ، زیرا چای به خاطر مقدار قابل توجهی تانن با آهن قوری استیل رسوب می دهد .


  ۲ - برگ چای اگر در جای مرطوب نگهداری شود ، ممکن است دچار کپک زدگی شود که گاهی مصرف این نوع چای ممکن است خطراتی در بر داشته باشد .


  ۳ - زیاد خوردن چای خطر ناراحتی های گوارشی از جمله مبتلا شدن به زخم معده و اثنی عشر را در افراد مستعد بیشتر می کند .


  ۴ - در مناطقی که میزان فلوئور در مواد غذایی نایاب است می توان کمبود آن را با خوردن چای جبران کرد .


  ۵ - هرگز نباید چای را در حالت داغ مصرف نمود به علت آنکه تانن چای در حرارت بالا اثر بدی روی مخاط از جمله مخاط مری می گذارد .

  [ یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 9:3 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  جباری تمرین استقلال را به تعطیلی کشاند
  کد خبر: 5501
  تاریخ درج: 
  23 /اردیبهشت /1391
  فارس - تمرین تیم فوتبال استقلال قرار بود از ساعت 14 در کمپ اختصاصی این باشگاه برگزار شود. اعضای کادر فنی از بازیکنان خواستند خود را برای تمرین آماده کنند و چند دور دور زمین چمن بدوند و بعد راهی استخر و سونا شوند.


  ادامه مطلب

  [ یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:37 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  روز مادر برهمه مادران مبارک

  [ شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 15:26 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  اسامی کشته شدگان برنامه خاله شادونه

     ( تعداد نمایش: 981 )
  برنامه خاله شادونه
  شنبه 23 اردیبهشت 1391   -  10:02 ق.ظ
  اسامی کشته شدگان برنامه خاله شادونه
  اسامی سه نفر از کشته شدگان حادثه برنامه"خاله شادونه"در شهرستان خرمدره اعلام شد.

  بنا به اعلام رئیس بیمارستان بوعلی سینای خرمدره، بر اثر ازدحام در زمان خروج از  سالن ورزشی خرمدره که  برنامه"خاله شاودنه" در آن در حال اجرا بوده است، نگار صالحی(7 ساله)، مهدی مولایی(7 ساله) و بهاره شادمهر(6 ساله) کشته شده اند.

  همچنین در حال حاضر وضعیت سایر مصدومان حادثه خوب است.

  ساعت 18 و 10 دقیقه روز پنج شنبه به دلیل ازدحام جمعیت در سالن شهدای خرمدره که برنامه خاله شادونه در آن محل در حال اجرا بود، هشت نفر از کودکان حاضر در برنامه در بین ازدحام جمعیت مصدوم شدند که دو نفر از کودکان در محل فوت کردند و  دو  نفر دیگر به دلیل جراحات وارده به بیمارستان آیت الله موسوی شهر زنجان منتقل می شوند


  ادامه مطلب

  [ شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 15:24 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  از گل‌های زده استقلال تا آمار وحشتناک پرسپولیس

  گزارش آماری فارس از بهترین‌ها و بدترین‌های لیگ یازدهم
  از گل‌های زده استقلال تا آمار وحشتناک پرسپولیس/سپاهان، همیشه "ترین"!

  خبرگزاری فارس: با پایان فصل یازدهم لیگ برتر فوتبال، برترین‌ها و بدترین‌های این لیگ مشخص شدند


  ادامه مطلب

  [ شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 15:14 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

   
  تیم گهر زاگرس لرستان لیگ بر تری شد
   

  به گزارش فر نیوز ، دیدار برگشت از مرحله پلی‌آف مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور عصر امروز چهارشنبه با تساوی بدون گل بین دو تیم گهر زاگرس دورود و ایرانجوان بوشهر همراه شد که با این نتیجه و با تساوی یک بر یک بازی رفت، تیم گهر زاگرس موفق شد برای نخستین مرتبه لیگ برتری شده و اولین تیم استان لرستان

  لقب گیرد که به این مسابقات راه یافته است.

  در این مسابقه که در ورزشگاه شهرداری بروجرد و با قضاوت علیرضا فغانی برگزار شد، محمد قاسمی‌نژاد، رضا کاردوست و علی واقف از تیم گهر زاگرس و صادق گشنی از تیم ایرانجوان بوشهر از داور مسابقه کارت زرد گرفتند.

  در بازی رفت دو تیم ایرانجوان بوشهر و گهر زاگرس دورود به تساوی یک بر یک رضایت دادند. مهدی چاه کوتاه‌زاده (۴۵) برای ایرانجوان و محمد غلامین (۵۲) برای  گهر زاگرس در آن مسابقه گلزنی کرده بودند.

  پیش از این تیم پیکان به عنوان تیم برتر گروه “الف” و تیم آلومینیوم هرمزگان به عنوان تیم برتر گروه “ب” جواز حضور در دوازدهمین دوره لیگ برتر را کسب کرده بودند.

  همچنین تیم‌های شاهین بوشهر، شهرداری تبریز و مس سرچشمه کرمان هم از لیگ برتر به دسته اول سقوط کردند. با توجه به سقوط شاهین و ناکامی ایرانجوان باید استان بوشهر را بزرگترین ناکام فصل جاری مسابقات فوتبال لیگ برتر و لیگ دسته اول دانست.

  [ شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:55 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  به نقل از وبلاگ اورامان آنلاین از سید فتح الله حسینی نماینده دوره هشتم اورامانات در مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از گزینه های تصدی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه نام برده می شود . فتح الله حسینی از جمله نمایندگانی بود که به دلیل عدم تایید صلاحیت از سوی شورای محترم نگهبان نتوانست در رقابت انتخابات مجلس نهم حضور یابد .

  [ شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:52 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  رييس صندوق رفاه دانشجويان با بيان اينكه كليه دانشجويان از مهرماه جاري تحت پوشش بيمه تكميلي قرار مي‌گيرند، گفت: 25 درصد هزينه بيمه توسط دانشگاه‌ها، 25 درصد توسط دانشجو و 50 درصد مابقي توسط صندوق رفاه پرداخت مي‌شود.

  به گزارش ايسنا، كيوان مراديان در گردهمايي معاونين دانشجويي دانشگاه‌هاي سراسر كشور با اشاره به بيمه تكميلي دانشجويان، گفت: اگر منابع اين طرح در كميسيون تلفيق صندوق رفاه تخصيص يابد، به زودي بخشنامه آن به دانشگاه‌ها ابلاغ مي‌شود تا دانشگاه‌ها اين مسئله را در دستورالعمل هيات امناي خود قرار دهند.

  بي توجهي و يا حذف خدمات رفاهي مطرح نيست

  وي با بيان اينكه در سياست‌هاي وزارت علوم به هيچ عنوان بي توجهي و يا حذف خدمات رفاهي مطرح نيست، گفت: وزارت علوم به دنبال مديريت مباحث در حد سياست گذاري است.


  ادامه مطلب

  [ چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 14:15 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  ۲۵ برابر استاندارد جهانی بیمار مبتلا به ام اس داریم

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسین پاکدامن صبح امروز در حاشیه نوزدهمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ام اس یک بیماری پیش رونده است و تا مدتها درمان قطعی برای این بیماری وجود نداشت ولی اکنون حدود 20 سال است که ام اس از یک بیماری غیر قابل درمان به یک بیماری تا حدودی قابل درمان تبدیل شده است اما هنوز برای کند کردن سیر پیشرفت بیماری و ناتوانی فرد مبتلا کارهای زیادی انجام نشده است.

  رئیس نوزدهمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی ایران با اشاره به اینکه 130 سال از زمان شناسایی بیماری ام اس می گذرد افزود: بیماری ام اس بیشتر در کشورهای غربی مشاهده می‌شود و جوانانی که در اوج فعالیت جسمی و مغزی هستند را گرفتار می‌کند و باعث بروز مشکلات فراوانی برای بیمار، خانواده و اجتماع می‌شود.

  رئیس انجمن علوم اعصاب ایران تاکید کرد: بر اساس تقسیم بندی‌های جغرافیایی نهایت باید به ازای هر هزار نفر 3 نفر به بیماری ام اس مبتلا شوند و در کشورمان باید 2 هزار فرد مبتلا به ام اس داشته باشیم در حالی که حدود 50 هزار مبتلا به ام اس در کشور زندگی می‌کنند و متخصصان موفق به یافتن علت این افزایش بیش از اندازه مبتلایان نشده‌اند.

  پاکدامن ادامه داد: حتی تحقیقاتی بر روی رابطه بین عفونت‌ها و کمبود D3 در ابتلا به این بیماری انجام دادیم که نتیجه‌ای نگرفتیم و تنها کمبود D3 در افرادی که ام اس دارد بر شدت بیماری می‌افزاید.

  رئیس نوزدهمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی ایران افزود: البته شیوع این بیماری در منطقه با افزایش 30 تا 40 درصدی روبه‌رو است.

  پاکدامن اذعان داشت: استان تهران و سپس استان اصفهان بالاترین آمار مبتلایان به ام اس را دارند و میانگین سن ابتلا به ام اس 20 تا 35 سال است و زنان بیشتر از مردان درگیر آن می‌شوند.

   

  [ چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 12:56 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  اسک: انتشار مطالبی به قلم "هه‌لمه‌ت گوران" در نشریه ی چرپه که در آن به مقدسات مسلمانان اهانت شده بود موجی از نارضایتی در میان مسلمانان اقلیم کردستان ایجاد کرد. روحانیون مساجد و امامان جمعه پس از انتشار این مطلب با محکوم کردن اهانت به مقدسات خواستار توقیف نشریه و محاکمه نویسنده و حتی برکناری وزیر فرهنگ حکومت اقلیم کردستان شدند. اتحادیه ی متفکران اسلامی اقلیم کردستان و جماعت اسلامی با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت شدید این اقدام، اعلام کردند از نشریه ی مذکور رسماً شکایت کرده اند.
  بشیر خلیل حداد، رئیس کمیسیون اوقاف و امور دینی در پارلمان اقلیم نیز با اشاره به اینکه اقدام موهن این نشریه در راستای دیگر اقدامات توهین آمیز از سوی بعضی ها در اقلیم کردستان علیه مقدسات اسلام و مسلمانان است اعلام کرد: درخواست محاکمه قضایی نشریه را به دادگاه ارائه خواهد داد. وی همچنین اعلام کرد: همگام و همپیمان با اتحادیه متفکران اسلامی در تظاهرات علیه این اقدام شرکت خواهند کرد.
  مسئولان این نشریه ادعا کرده اند مطلب موردنظر بدون اطلاع آنها منتشر شده و برای همین از خدا طلب بخشش دارند و تأکید می کنند که بار دیگر به خود اجازه نخواهند داد چنین خطایی از زیرنظر آنها بگذرد.
  سایت رسمی حکومت اقلیم کردستان نیز نوشت نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان پس از دیدار با روحانیون شهر اربیل انتشار مطالب توهین آمیز نشریه چرپه را محکوم کرد و قول داد راه قانونی برای برخورد با عوامل انتشار مطالب موهن طی شود.
  نچیروان بارزانی علت انتشار چنین مطالبی را به نبود قانون تعیین خط قرمزها برای رسانه ها دانست و گفت: وقوع چنین اتفاقاتی حکومت اقلیم را وادار می کند فوراً از پارلمان اقلیم تقاضا کند چنین قوانینی را برای تعیین خطوط قرمزها وضع کند.

  لازم به ذکر است هه‌لمه‌ت گوران همان جوان اهل شهر پنجوین کردستان عراق است که در کشور نروژ و با حمایت ملا بختیار عضو دفتر سیاسی حزب اتحاد میهنی کردستان به رهبری جلال طالبانی قـــرآن مـجـیـد را به آتش کشید و یکی از علمای معروف کرد به نام ماموستا کریکار در کشور نروژ حکم شرعی هه‌لمه‌ت گوران را کشتن وی اعلام کرد که به سبب این حکم شرعی دولت مردان نروژی ماموستا کریکار را به ٥ سال زندانی و پرداخت ٢٠ میلیون تومان جریمه کرد.

   


  [ چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 12:53 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  تظاهرات اربیل به خشونت گرایید
  اربیل ــ تظاهرات اعتراض آمیز مردم اربیل در اقلیم کردستان عراق لحظاتی پیش با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت گرایید و دست کم ده تن مجروح شدند.
  به گزارش خبرنگار کردپرس، تظاهرات آرام و مسالمت امیز معترضین که بعدازظهر امروز از بازار اربیل شروع و به تجمع در مقابل پارلمان انجامید سرانجام با تیراندازی نیروهای پلیس و آسایش به خشونت گرایید و  دست کم ده تن از طرفین مجروح شدند.
  خبرنگار کردپرس گزارش داد خشونت و درگیری بین تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس زمانی شروع شد که نیروهای پلیس و آسایش (پلیس امنیت اقلیم کردستان) با استفاده از گاز اشک آور و شلیک هوایی سعی داشتند معترضین را پراکنده کنند .
  تظاهرکنندگان با سردادن شعار الله اکبر خواستار اعدام نویسنده متن منتشر شده در نشریه چرپه هستند که به مقدسات اسلام توهین کرده است.
  نچیروان بارزانی نخست وزیر حکومت اقلیم کردستان به روحانیون و تشکلهای اسلامی وعده داده که با اهانت کنندگان به مقدسات اسلام به شدت برخورد خواهد شد

  [ چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 12:45 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  تجلیل از بازنشستگان فرهنگی پاوه

  روز دوشنبه 91/2/18 در محل سالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش از فرهنگیان بازنشسته تجلیل بعمل آمد




  به گزارش روابط عمومی در این مراسم که به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم برگزار گردید از 8نفر از فرهنگیان بازنشسته سال 90 برادران : 1- کمال عزیزی 2 -عثمان فتاحی 3 - محمد سلیم محمدی 4- عرفان پیر صاحب 5- احمد سپنجی 6- کیهان مرادی 7 - نادی رحیمی 8 -جزاء حسنی به عنوان پیشکسوتان عرصه تعلیم وتربیت وسرمایه های ارزشمندو گرانمایه سالها تجربه و خدمت به آینده سازان این سرزمین قدر دانی و تجلیل گردید

  [ چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 9:37 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  اسامی 25 معلم نمونه منطقه باینگان اعلام شد

   از سوی اداره کل آموزش و پروش کرمانشاه اسامی معلمان نمونه منطقه باینگان  اعلام شد.

  به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش باینگان : اسامی معلمان نمونه منطقه باینگان  به شرح قطب الدین احمدی نمونه استانی، جمیل خالدی و حسن احمدی نمونه منطقه ای و گرده آزادی پور، عینا حسینی، رویا خالدی مکی، رویا مجیدی، ادیبه نصری و زینب احمدی و همچنین حصیب حسنی، سعدالله فتاحی، شاپور الله مرادی، اکبر عارفی، کامران قادری، مصطفی رحیمیان، مهدی کاکابرایی، نازار قادری، فاتح فیضی، شمس الدین حسینی، برزان امینی، صلاح مطاعی، علاء الدین خوشخو، یاسر محمدی مطلق، احمد بیابانی و اشرف فیروزی نیز به عنوان معلمان نمونه آموزشگاهی اعلام شد.

  [ چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 9:34 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  فرماندار روانسر
  روانسر در تولید ذرت، نخود، گندم مقامهای کشوری دارد

  ادامه مطلب

  [ چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 9:2 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  دكتر ' توران توسلی زاده ' در جلسه شورای معاونین دادگستری استان كرمانشاه به عنوان معاون آموزش دادگستری استان معرفی شد. رییس كل دادگستری استان كرمانشاه در این جلسه گفت: در دستگاه قضایی آنگونه كه شایسته است از حضور خانم ها در مسئولیت های بالاتر و بهتر استفاده نشده مگر در حد یك دادیار و یا مشاور خانواده. حجت الاسلام والمسلمین 'علی مظفری' افزود: تجربه و تخصص خانم دكتر توسلی زاده ما را بر آن داشت كه از ایشان در مرتبه موثرتری استفاده نماییم و امیدواریم ایشان با موفقیت خود زمینه را برای فعالیت دیگر خانم ها در مناصب بالاتر فراهم نماید. در این جلسه هم‌چنين از زحمات «بهمن مرادی فر» معاون پیشین آموزش دادگستری نیز تقدیر شد. وی در سمت معاونت قضايی ريیس کل خدمت خود را در دادگستری ادامه خواهد داد.

  [ چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:57 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  برای دانستن قیمت بلیت پروازهای داخلی کلیک کنید/جدول


  ادامه مطلب

  [ سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 14:23 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  در کردستانه عراق برای حمایت از الاغ، حزب الاغ را  تشکیل می دهند و مجسمه آن را در شهر نصب می کنند اما در ایران این بلا را سر الاغ می آورند عجبا!!



  کارمند نیوز: آن‌گونه كه تصاوير اين فيلم چند ثانيه‌اي نشان مي‌دهد فردي به وسيله ضربات سهمگين پتك، اين الاغ را از پا در مي‌آورد، همزمان با ضرباتي كه به سر اين حيوان وارد مي‌شود قهقهه و خنده‌هاي بلند فردي كه با دوربين تلفن همراهش از اين صحنه فيلم مي‌گيرد و فرد ديگري كه در تصوير حضور دارد، شنيده مي‌شود. آن‌طور كه در فيلم ديده مي‌شود اين افراد فقط محض خنده و سرگرمي اين عمل هولناك را انجام داده‌اند.

  آن‌گونه كه در ثانيه‌هاي آغازين اين فيلم ديده مي‌شود انجمن حمايت از حقوق حيوانات ايران كه عضو جامعه جهاني حقوق حيوانات است فيلم را منتشر كرده و در ابتداي فيلم هشدار می‌دهد كه به دليل داشتن صحنه‌هاي دلخراش ديدن اين فيلم براي كودكان مناسب نيست. اين انجمن در توضيح فيلم هم نوشته است: «در سالگرد سلاخي دلخراش دو توله خرس و مادرشان در سميرم متاسفانه فيلم ديگري از اين شهرستان به انجمن حمايت از حيوانات رسيد كه چند ثانيه بيشتر نيست... در اين چند ثانيه كوتاه مي‌توان به وضوع شاهد سقوط اخلاقيات و انسانيت بود... مطمئنا خدايي در همين نزديكي‌ها شاهد اين رفتار زشت و شنيع نوع انسان است...»

  براساس اعلام اعضاي اين انجمن اين رخداد فجيع باز هم در شهرستان سميرم رخ داده است؛ فيلم كشتار خرس هم كه در آن نشان مي‌داد فردي خرس مادر را كشته و شكم توله‌ها را پاره كرده و همراهش اقدام به فيلمبرداري از صحنه كرده بود توسط یکی از ساكنان منطقه ونك در سميرم رخ داده بود.

  [ سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 9:18 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  هشدار یک کارشناس تغذیه:

   استفاده کارخانه های شیر از وایتکس ومخلوط کردن آن با شیر برای قبولی

  در تست استاندارد

  تهران امروز نوشت:

  انتشار برخي اخبار مبني بر بالا بودن بار ميكروبي شير در ايران، واكنش تعدادي از كارشناسان حوزه تغذيه و سلامت را به دنبال داشته است، مدتي پيش رئيس اتحاديه لبنيات كشور خبر قابل تاملي را اعلام كرد و گفت: «حد استاندارد بار میکروبی شیر 100 هزار و در نهايت يك ميليون واحد است که این میزان در مورد تولیدات داخلی به 20 میلیون نیز می‌رسد.» خبر قابل‌تامل بعدي را يك كارشناس صنايع غذايي به تهران امروز مي‌دهد.

  «فاطمه اسكندري» كارشناس ارشد صنايع‌غذايي به خبرنگار ما مي‌گويد: «اگر بار ميكروبي شير از حد استاندارد آن بيشتر باشد، كارخانه داران بايد آن را برگردانند.» اما به گفته او، برخي كارخانه‌داراني كه به فكر سود خود هستند، براي رد شدن از دايره نظارت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي و سازمان استاندارد راه حلي را يافته‌اند كه سلامت ميليون‌‌ها ايراني را تهديد مي كند!

  اسكندري مي‌گويد: « شير سالم حالت شيميايي قليايي دارد اما زماني كه بار ميكروبي آن از حد مجاز مي‌گذرد، اسيدي مي‌شود. كارخانه‌داران براي جلوگيري از اين اتفاق به آن «آب ژاول» يا «وايتكس» اضافه مي‌كنند. اين عمل باعث مي‌شود تا دوباره حالت شيميايي شير قليايي شود. از طرف ديگر اداره استاندارد هم متوجه اين قضيه نمي‌شود، چون نتيجه اين عمل قابل اثبات نيست!» به گفته او، البته بار ميكروبي در ساير مواد غذايي هم وجود دارد اما مي‌توان از خطرات آن جلوگيري كرد. اسكندري در عين حال حاضر نمي‌شود نام كارخانه‌هاي متخلف را اعلام كند

  [ سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 9:11 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  از مقام هنری عثمان هورامی تجلیل شد

  کنگره بزرگداشت مقام هنری «عثمان هورامی» خواننده پرآوازه «سیاوچه‌مانه‌» پنجشنبه 14 اردیبهشت ماه در سالن دانشگاه آزاد شهرستان مریوان برگزار شد.

  به نقل از کردپرس: در این مراسم که شخصیتهای فرهنگی و هنری کردستان در آن حضور داشتند، ضمن تجلیل از عثمان هورامی، مقالات و سخنرانیهایی نیز در این رابطه ارائه شد.

  «حامد کهنه پوشی» عضو انجمن فرهنگی- هنری «ڤه‌ژین» مریوان در این رابطه گفت: هنر پیام آور صلح برای جهانیان است و این امر در کردستان به وضوح مشاهده شده است.

  وی اعلام کرد: موسیقی سیاوچه‌مانه‌ به عنوان بخشی از موسیقی کهن کردستان بیانگر صلح دوستی و آشتی برای همه ی انسانهاست.کهنه پوشی با عنوان اینکه عثمان هورامی به عنوان خواننده شاخص این موسیقی، نقش بسزایی در حفظ و اشاعه ی آن داشته است، باید مورد تجلیل و آثار وی مورد تحلیل قرار گیرند.

  وی همچنین با اعلام اینکه انجمن فرهنگی- هنری ڤه‌ژین بدین مناسبت نشان بلوط طلایی را به این خواننده پرآوازه اعطا می کند اظهار امیدواری کرد که این عنوان در سالهای بعد به کسانی همچون عثمان هورامی که توانسته اند هر کدام به نحوی در راه حفظ و اشاعه ی فرهنگ و هنر کردستان گام بردارند، اهدا شود.پخش فیلم مستندی از زندگی و آثار عثمان هورامی در این کنگره که توسط پرویز رستمی آماده شده بود از دیگر برنامه های این مراسم بود که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

  پس از پخش این فیلم مستند، «حمیدرضا اردلان» استاد گروه موسیقی و فلسفه ی دانشگاه تهران به تحلیل سیاوچه‌مانه‌ پرداخت.وی سیاوچه‌مانه‌ را به عنوان محور اصلی زندگی و احساس منطقه ی هورامان توصیف کرد و افزود: نباید به اشتباه، «سیاوچه‌مانه‌« و «هوره»  را تنها منحصر به موسیقی دانست.

  وی به مقایسه ی سیاوچه‌مانه‌، تئاتر و نمایش دنیای ژاپنی اشاره کرد و گفت: سیاوچه‌مانه‌ شباتهای زیادی از لحاظ حرکات و نمایش به «دیناو» یا «کاتاگاری» ژاپن دارد.

  محمدرضا درویش از دیگر سخنرانان این کنگره بود که با اعلام اینکه بیش از 300 سال است به جمع آوری موسیقی و هنر زاگرس نشینان مشغول است، گفت: موسیقی کردستان و به خصوص هورامان به عنوان زیربنا و ریشه ی موسیقی ایران محسوب می شود.

  قطب الدین صادق نیز در این مراسم افزود: موسیقی و هنر هورامان با قدمت 1500 سال نشان از عرفان حقیقی در این منطقه است.انور قره داغی از مهمانان کردستان عراق نیز در این مراسم، تجلیل از عثمان هورامی را یک امر بسیار مثبت توصیف کرد و خدمات این هنرمند را شایسته ی چنین کنگره هایی دانست.

  وی در ادامه به جایگاه عثمان هورامی و هنر وی در سرودن سیاوچه‌مانه‌ در موسیقی کُردی پرداخت.بحث درباره ی سیاوچه‌مانه‌ و جامعه شناسی و زندگی احتماعی اورامان موضوع سخنرانی جلال شفیعی بود.

  در پایان نیز با اجرای گروه «هه‌لپه‌رکی» کُردی و موسیقی هورامان (چه‌پله‌ و...) و تقدیر از عثمان هورامی کنگره به کار خود پایان داد.گفتنی است که برگزاری این کنگره بازتاب گسترده ای در رسانه های ایران و کردستان عراق داشت.استاد عثمان هورامی در سال 1936 در روستای کیمنه از توابع شهرستان پاوه چشم به جهان گشود.شهرت وی به دلیل سرودن آثار سیاوچه‌مانه‌ است.

  این استاد سیاوچه‌مانه‌ توانسته است تاکنون 700 آواز کُردی هورامی را بسراید.

  [ سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 9:2 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  مردم نودشه در آینده از آب معدنی کانی بل می نوشند

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: شهر نودشه در آینده نزدیک از آب چشمه «بل» که از کیفیت بالایی برخوردار است، بهره مند می شود.

  به نقل از ایسنا : دکتر حسین بنکداری اظهار داشت: مردم شهر نودشه بدلیل خشکسالی های پی در پی و عدم بارندگی از مشکل کمبود آب آشامیدنی رنج می بردند، به گونه ای که  طی 24 ساعت شبانه روز گاها قطعی آب آنها به بیش از 10 ساعت می رسید.

  وی افزود: جهت رفع این مشکل مطالعات زیادی برای تامین آب این شهر از نقاط مختلف صورت گرفت که نهایتا چشمه «بل» به عنوان گزینه اصلی جهت تامین آب مورد بررسی قرار گرفت و با مطالعات و طراحی مهندسی، این گزینه مورد تصویب قرار گرفت و عملیات اجرایی آن در سال 1389 شروع شد.

   بنکداری با اشاره به  شرایط توپوگرافی منطقه  وکوهستانی و صعب العبور بودن آن،  گفت: این طرح که در منطقه غرب  بی نظیر است  آب چشمه «بل» را بطول 16 کیلومتر با استفاده از لوله فولادی به قطر 250میلیمتری به شهر نودشه منتقل می کند.

  بنکداری اظهار داشت: میزان آبدهی این پروژه 39 لیتر در ثانیه است که از طریق 5 واحد ایستگاه پمپاژ و اجرای مخازن بین راهی با پیشرفته ترین و مجهز ترین تجهیزات سیستم تحت کنترل در حال اجرا می باشد .

   وی با بیان اینکه با تلاش شبانه روزی همکاران این شرکت و استفاده از توان و تخصص مهندسی بالا مراحل پایانی این طرح در حال اجرا می باشد، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک این تلاش مضاعف هدیه ای باشد به منطقه محروم اورامانات و مردم شهر نودشه که از نعمت آب شرب بهداشتی و با کیفیت بسیار بالا بهره مند گرد

  [ سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:59 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  مسلم دارابی قهرمان با اخلاق صحنه ای و قوی ترین مرد ایران

  مسلم دارابی جایزه قوی ترین مردان ایران را به روح بلند روح اله داداشی قهرمان اسبق تقدیم کرد

  [ سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:56 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  استاد کرمانشاهی عضو هیئت تحریریه ژورنال بین‌المللی شد

  این استاد دانشگاه صنعتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: این ژورنال بین المللی در 88 زمینه علمی- تحقیقاتی کار می‌کند که من به عنوان عضو هیئت تحریریه ژورنال بین‌المللیThe scientific world journal در بخش نانوتکنولوژی با شاخص ISI در حوزه نانواپتیک در کنار اساتیدی از آمریکا،کانادا و... انتخاب شدم.

  افشین مرادی با بیان اینکه در سال 2009 موفق به اخذ دکترای نانواپتیک شده است به گزیده‌ای از سوابق علمی‌اش اشاره کرد و افزود: پژوهشگر برتر دانشگاه در سه سال پیاپی 88، 89 و 90، داور چندین مجله داخل ایران و مجله ISI دانشگاه شریف در حوزه نانو‌، داور انجمن فیزیک ایران و حائز رتبه 35 در پژوهشگری نانوتکنولوژی در 2 سال پیش بوده‌ام.

  وی تصریح کرد: درحال حاضر عضو انجمن نانوتکنولوژی آمریکا و محقق دپارتمان نانوتکنولوژی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ایران هستم.

  گفتنی است، مرادی در سال 1389 نیز در میان پژوهشگران علوم پایه غرب کشور در دومین جشنواره پروفسور شمسی پور موفق به کسب مقام اول شده و  دارای 33 مقاله ISI در حوزه نانوتکنولوژی و داور بیش از 10 ژورنال بین المللی در حوزه نانو است.

  [ سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:51 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  طی حکمی از سوی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، مدیر جدید پژوهشی این واحد دانشگاهی منصوب شد. طی حکمی از سوی دکتر نوذر قنبری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، و با پیشنهاد معاون پژوهش این واحد دانشگاهی، دکتر مهرزاد تحملی رودسری به عنوان مدیر جدید پژوهش دانشگاه آزاد کرمانشاه معرفی شد.بر اساس این گزارش؛ به موجب این حکم، به مدت یک سال دکتر رودسری به عنوان مدیر پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه منصوب شده است

  [ سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:32 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  فیسبوک زبان کُردی را به زبان های خود افزود

    19:41

  فیسبوک زبان کُردی را به زبان های خود افزود

   

   

  کۆمه‌کاڵ : شبکه ی اجتماعی فیسبووک تصمیم گرفت زبان کُردی را به لیست زبانهای خود اضافه کند.

  به گزارش کردپرس، قرار است این شرکت زبان کُردی را به مدت 6 ماه و به صورت آزمایشی مورد استفاده کاربران قرار دهد.

  بر این اساس اگر تعداد کاربرانی که از این زبان استفاده می کنند به 100 هزار نفر برسد زبان کُردی به صورت رسمی و دائمی جزو زبانهای مورد استفاده این شبکه قرار می گیرد.

  زبان کُردی مورد استفاده سورانی و بر اساس حروف الفبای عربی خواهد بود .

  قبلاً شاخه بادینی زبان کُردی و به صورت الفبای لاتین به لیست زبانهای این شبکه اجتماعی افزوده شده و کاربران می توانند از این شاخه از زبان کُردی استفاده کنند.

  شبکه اجتماعی فیسبووک در میان شبکه های اجتماعی موجود یکی از پرطرفدارترین آنهاست و بسیاری از خبرها و اتفاقاتی از طریق منابع خبری رسمی منتشر نمی شوند از طریق آن انعکاس می یابد.

  لازم به ذکر است شرکت مایکروسافت نیز زبان کُردی را به لیست زبانهای ویندوز 8 خود افزوده است.

  [ یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 14:12 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  طی ارسال نامه ای به نوری مالکی عنوان شد؛
  ضرب الأجل 13 روزه برای مالکی
  اربیل- چهار تن از سران عراق در نشست اربیل با ارسال نامه ای به مالکی هشدار دادند اگر تا 13 ماه می به درخواست 8 ماده ای آنها پاسخ ندهد از وی سلب اعتماد خواهند کرد.

  به گزارش کردپرس، منابع سیاسی در عراق به خبرگزاری رویترز گفتند؛ اسامه نجیفی، مسعود بارزانی، ایاد علاوی و مقتدی صدر نامه ای حاوی 8 درخواست از نوری مالکی برای وی فرستاده اند.

  این رهبران از مالکی خواسته اند اگر وی خواهان حمایت رهبران عراق از حکومت خود است باید این 8 درخواست آنها را تا روز 13 ماه می (24 اردیبهشت) به انجام برساند.

  این نامه تأکید می کند اگر نوری مالکی با چهارچوب توافقات نشست اربیل و مفاد این نامه مخالفت کند در مدت کمتر از 15 روز رأی اعتماد خود را از حکومت نوری مالکی پس خواهند گرفت.

  رهبران عراب در این نامه از مالکی خواسته اند به دخالتهای خود در وظایف و امور نیروهای امنیتی و پارلمان پایان دهد و همچنین با انتقاد از سیاست ها و تصمیم گیری های خودسرانه نوری مالکی از وی خواسته اند به تصمیم های یک جانبه ی خود در حکومت پایان دهد.

  در این نامه همچنین به محدود شدن دوره نخست وزیری به 2 دوره تأکید شده است که مالکی اکنون در دوره دوم نخست وزیری خود به سر می برد.

  این سران عراقی تاکیید کرده اند برای انتقال آرام قدرت و تثبیت بنیانها و اصول دموکراسی و جلوگیری از ظهور دیکتاتوری محدودیت دوران نخست وزیری لازم و ضروری است.

  [ یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 13:56 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  قادری» بازیگر و کارگردان سینما صبح امروز در بیمارستان مهراد تهران در گذشت.

  به گزارش فارس، «ایرج قادری» بازیگر و کارگردان سینما ساعت 4 صبح امروز در بیمارستان مهراد تهران در گذشت.

  مرحوم ایرج قادری متولد 1314 تهران، دارای تحصیلات ناتمام در رشته پزشکی و داروسازی است. وی فعالیت سینمایی را سال 1334 با بازی در فیلم «چهار راه حوادث» به کارگردانی مرحوم ساموئل خاچیکیان آغاز کرد.

  او سال 1341 شرکت سینمایی «پانوراما» را به همراه موسی افشار تأسیس کرد.

  وی در اردیبهشت 1391 به دلیل تشدید بیماری سرطان ریه در بیمارستان بستری شد و به دلیل همین بیماری سرانجام در نیمه شب یکشنبه 16 اردیبهشت ماه 1391 دار فانی را وداع گفت.

  از جمله فیلم هایی که او کارگردانی کرد می‌توان به شبکه، پاتو زمین نذار،  محاکمه ،  آکواریوم ، چشمان سیاه، سام و نرگس، شهرت، طوطیا، پنجه در خاک، نابخشوده، می‌خواهم زنده بمانم، تاراج، برزخی‌ها، دادا و ... اشاره کرد.

  [ یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 13:53 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  : تمام مدارس کشور در سال تحصیلی جدید "پنج‌شنبه‌ها" تعطیلند
  وزیر آموزش و پرورش از تعطیلی تمام مدارس کشور در "روزهای پنج‌شنبه" از سال تحصیلی جدید خبر داد.
   

  فارس: تعطیلی پنج‌شنبه مدارس از دبستان‌ها و به صورت آزمایشی در سال تحصیلی گذشته آغاز شد و در نهایت از سال تحصیلی جاری، تمام دبستان‌ها در روزهای پنج‌شنبه تعطیل شدند.

  به رغم اینکه این طرح با مخالفت‌های بسیاری روبرو شد اما آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه این طرح در جهت استحکام خانواده‌هاست، تقویت انگیزه و نشاط دانش‌آموزان برای فراگیری بیشتر دروس، گسترش فعالیت‌های پرورشی و فوق برنامه برای رشد همه جانبه تربیتی دانش‌آموزان و انطباق بیشتر برنامه‌های آموزشی و تربیتی با شرایط سنی و ویژگی‌های روانی دانش‌آموزان را از اهداف این طرح عنوان کرد.

  تقویت ارتباط مدرسه و خانواده‌، تحکیم تعامل عاطفی دانش‌آموزان با خانواده‌، انعطاف‌پذیری برنامه‌ها و زمان آموزش متناسب با شرایط اقلیمی و منطقه‌ای و همچنین تقویت انگیزش و فراهم کردن زمینه‌های ارتقای تحصیلی و حرفه‌ای شغلی و پژوهشی معلمان ابتدایی از دیگر اهداف این طرح است که از سوی آموزش و پرورش اعلام شد.

  پس از تعطیلی دبستان‌ها، آموزش و پرورش به سراغ مدارس راهنمایی و متوسطه رفت و عنوان شد که مدارس یک‌نوبته می‌توانند در صورت تمایل و با هماهنگی مدیر مدرسه و منطقه، روزهای پنج‌شنبه تعطیل شوند.

  حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش در این خصوص گفت: در حال حاضر تمام دبستان‌ها و بیش از 80 درصد مدارس راهنمایی و متوسطه پنج‌شنبه‌ها تعطیل هستند.

  وی در پاسخ به این پرسش که «آیا تمام مدارس کشور در سال تحصیلی جدید در روزهای پنج‌شنبه تعطیل خواهند شد؟»، اظهار داشت: این موضوع قانون است؛ شورای عالی آموزش و پرورش تصویب کرده و رئیس‌جمهور امضا و ابلاغ کرده است.

  به گزارش توانا، با توجه به اینکه در طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس، ضرورت بر یک‌نوبته شدن مدارس است، وزیر آموزش و پرورش روز گذشته در همایش تقدیر از فرهنگیان بسیجی برگزیده اظهار داشت: اصل بر این است که در مهر ماه سال 91 هیچ مدرسه‌ای دونوبته نباشد مگر اینکه با بررسی‌های انجام شده مدرسه دیگری در آن مناطق وجود نداشته باشد.

  [ یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 13:14 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  دکتر سالار مرادی و سید احسن علوی در سنندج به مجلس راه یافتند

          "از گذشته درس عبرت بگیر " ( دکتر سالار مرادی )

  دکتر سالار مرادی کاندیدای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه

  انتخابیه سنندج و دیواندره و کامیاران و استاد برجسته علوم سیاسی و

   همچنین معاونت دانشگاه پیام نور مرکز سنندج و مدیر گروه علوم سیاسی

  دانشگاه پیام نور می باشند

  [ شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 11:15 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]


  بدون شرح /عکس
  کد خبر: 5091
  تاریخ درج: 
  16 /اردیبهشت /1391



  [ شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 11:8 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  اولين جلسه كميته انضباطي تاكسيراني پاوه تشكيل شد .
   
   

  شهردار پاوه از تشكيل اولين جلسه كميته انضباطي امورتاكسيراني شهرداري در اين شهر خبر داد  .

  به گزارش روابط عمومي شهرداري پاوه ، جمال ابراهيمي در اين نشست كه در شهرداري پاوه برگزار شد گفت : تشكيل كميته انضباطي در اجراي ماده 15 آئين نامه اجرايي امور تاكسيراني در راستای رسیدگی به شکایات شهروندان در خصوص سرویس‌دهی نامطلوب تعدادی از رانندگان تاکسی و تخلفات تاكسيداران مي باشد  .

  ابراهيمي خاطر نشان كرد : تشكيل مداوم جلسات اين كميته در رابطه با برخورد با تخلفات رانندگان تاكسي باعث ايجاد نظم و همچنين انعکاس بازدارنده ای در بین رانندگان داشته تا میزان جرایم کمتر شده و رانندگان نسبت به رعایت قوانین و مقررات واقف و آگاه تر شوند .

  در پايان برگزاي همايش ها و كلاس هاي توجيهي براي رانندگان ، متحدالشكل كردن تاكسي هاي از لحاظ لباس ظاهري تاكسيرانان ، صدور گواهي هاي آموزشي براي رانندگان تاكسي و همچنين فعال نمودن گشت و نظارت تاكسيراني از مهمترين مصوبات اين كميته بود

  [ شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 10:50 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  نتایج اولیه شمارش آرا در حوزه سنندج، کامیاران و دیواندره
  سنندج ــ بر اساس اعلام نتایج اولیه سالار مرادی و سیداحسن علوی تا این لحظه در شمارش آرا پیشتاز هستند.
  به گزارش کردپرس، با پایان انتخابات مرحله دوم نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره بلافاصله شمارش آرا شروع شد و تا این لحظه نتایج ذیل به دست آمده است:
  سالار مرادی 52500رای
  سید احسن علوی 41200 رای
  سید مهدی فرشادان 40100 رای
  محمد الله مرادی 33000 رای
  رئیس ستاد انتخابات استان کردستان اعلام کرد در زمان اخذ رای مشکل خاصی در این حوزه انتخابیه پیش نیامد و انتخابات در سلامت کامل برگزار شد.

  آرای حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران در 385 شعبه ثابت و سیار جمع‌آوری شد.

  استان کردستان با جمعیتی معادل یک میلیون و 438 هزار نفر در قالب 10 شهرستان و 5 حوزه انتخابیه دارای شش کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

  نتایج قطعی این مرحله از انتخابات متعاقبا اعلام می شود.

  [ شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:41 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  علی محمد احمدی از دهلران به مجلس راه یافت
  ایلام ــ علی محمد احمدی با کسب بیشترین آرا در حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان و دره شهر از توابع استان ایلام به مجلس رفت.
  به گزارش خبرنگار کردپرس، نتایج قطعی مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان و دره شهر اعلام شد و در مجموع، از  85 هزار و 887 رای، آقای علی محمد احمدی 52 هزار و 652 رای کسب کرد.
   امین دوست محمدی دیگر نامزد انتخاباتی این دوره از دهلران 33 هزار و 235 رای کسب کرده است و بدین تریب علی محمد احمدی از حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان، دره شهر به مجلس رفته است.

  [ شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:36 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  محمد رزم، کاندیدای اصولگرای این دوره از رقابتهای مجلس، با کسب بیش از ۸۸ هزار و ۷۰۰ رای به مجلس نهم راه یافت.  جهانبخش امینی دیگر کاندیدای اصلاح طلب راه یافته به مرحله دوم انتخابات در شهرستان کرمانشاه توانست در حدود ۸۲ هزار رای را به خود اختصاص دهد و عملا نتوانست برای سومین بار به بهارستان راه یابد. این در حالی است که از ساعتی پیش طرفداران محمد رزم، در محل ستاد مرکزی این کاندیدا جشن پیروزی برپا کرده‌اند. بنابراین امروز پرونده رقابتهای انتخاباتی مجلس نهم در کرمانشاه بسته شد و محمد رزم به عنوان سومین منتخب کرمانشاه در مجلس نهم راه یافت. از نکات جالب توجه این دوره از رقابتهای انتخاباتی در استان کرمانشاه این است که هیچ کدام از نمایندگان فعلی نتوانستند دوباره به مجلس راه یابند و عملا از دور خارج شده و جای خود را به چهره‌های جدیدی داده‌اند. براساس این گزارش، عبدالرضا مصری، سعید حیدری طیب و محمد رزم نمایندگان مردم شهرستان کرمانشاه در مجلس نهم خواهند بود.

  [ شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:30 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]

  به گزارش پرتال اخبار پژوهش و فناوری کرمانشاه ( تکنونیوز )؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات کرمانشاه به منظور تکمیل کادر هیات علمی مورد نیاز خود در رشته های مختلف از بین دانش آموختگان و دانشجویان دوره دکتری (به شرط گذراندن امتحان جامع ) واجد شرایط برای همکاری به صورت تمام وقت دعوت به عمل می آورد.

   بر اساس این گزارش؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات کرمانشاه تعداد 64 نفر را در رشته های؛حقوق جزا، حقوق خصوصی، حقوق بین الملل، حقوق عمومی، حسابداری، مدیریت اجرایی، مدیریت بازرگانی، مشاوره وراهنمایی، مهندسی عمران- سازه، مهندسی برق- قدرت، مهندسی برق- الکترونیک، مهندسی مکانیک- ساخت تولید، مهندسی عمران- زلزله، مدیریت صنعتی، مکاترونیک، مهندسی برق-مخابرات، مهندسی فناوری اطلاعات (IT)، علوم سیاسی، مهندسی شیمی- بیوتکنولو‍ژی، مهندسی شیمی- صنایع غذایی، مهندسی معماری، روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی به عنوان عضو هیأت علمی خود جذب می کند.

   بر پایه این گزارش؛ از متقاضیان دعوت می شود تا خلاصه ای از سوابق تحصیلی، آموزشی و پژوهشی خود را همراه با تصویر مدارک تحصیلی: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و در صورت اشتغال به تحصیل گواهی اشتغال و تصویر شناسنامه و کارت ملی به همراه یک قطعه عکس ۴×۳ از طریق پست سفارشی به آدرس کرمانشاه: بلوار شهید بهشتی، سه راه ۲۲ بهمن، انتهای باغ نی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات کرمانشاه، دبیرخانه جذب هیئت علمی ارسال کنند.

   

  [ چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 15:18 ] [ پاوه آنلاین ]

  [ ]